Chov terarijních zvířat se stává poměrně velkým hitem. Důvodem toho je touha odlišit se od ostatních lidí, kteří většinou chovají psy nebo kočky. Ale mít doma takového hada nebo pavouka, to je teprve vzrůšo! Než si však domů přinesete terarijní zvíře, musíte pro něj mít připravené vhodné terárium. To nemusíte nosit v plné hmotnosti z obchodu, stačí si ho objednat a doma postavit jako stavebnici. Tím jsou klece, terária a venkovní voliéry firmy Aluhobby proslulé.
Ještě před koupí terarijního zvířete a sestavení jeho vlasntího terária je třeba si uvědomit, že v každém teráriu postaveném z hliníkových profilů by se měl chovat jenom jeden druh zvířete. Nesnažte se kombinovat pavouky s hady nebo hady s želvami. Každý tvor potřebuje trochu jiné podmínky na život. Zatímco některé potřebuje ke svému životu vyhřívané místo, jiné zase potřebuje úkryt pro snášení a úschovu vajec.
Vodní terárium
Některá terarijní zvířata potřebují ke svému životu takzvané vodní terárium, což jsou nádrže, ve kterých najdeme nejen mokrý povrch, ale také ten suchý. Mezi vůbec nejdůležitější a nejčastěji využívané patří paludárium a ripáridum.
Pouštní terárium
Zatímco v případě vodních terárií je nutné mít část z něj pod vodou, pouštní terárium zase vodu nevyžaduje vůbec. Tento typ terária vyžaduje především silnou vrstvu písku nebo písčité zeminy. Tvoří ho kromě jiného také kamínky, dřevěné kmeny nebo různé větve ke šplhání. Obvykle se v těchto teráriích pohybuje teplota kolem třiceti stupňů Celsia, tudíž není nutné žádné další vytápění.
Stepní terárium
Řadě zvířatům vyhovují takzvaná stepní terária, která jsou synonymem pro rovinaté stepní pláně. Svým vybavením se přibližuje zmiňovanému pouštnímu teráriu, teplota je zde však o pět až deset centimetrů vyšší.